canlımüzik, yemek, eğlence, eniyi restauran, club, bar,

ANASAYFA

Galata Köprüsü için ilk girişim II. Beyazıt döneminde yapıldı. Leonardo da Vinci, padişahla temasa geçerek bir Haliç Köprüsü tasarımı sundu. Gerçekleştirilmesi teknik olarak imkânsız görülen bu tasarımın üzerinden 350 yıl geçtikten sonra ilk Galata Köprüsü, 1845 yılında, Sultan Abdülmecid zamanında annesi Bezm-i Alem Valide Sultan tarafından yaptırıldı.

Köprüye ‘Cisr-i Cedid’, ‘Valide Köprüsü’, ‘Yeni Köprü’, ‘Büyük Köprü’, ‘Yeni Cami Köprüsü’, ‘Güvercinli Köprü’ adları takılmıştı. Günümüzde yalnızca Galata Köprüsü olarak bilinmektedir. 1863, 1875 ve 1912 yıllarında yenilenen Galata Köprüsü son olarak 1992′de yandı. Yanan köprü onarıldıktan sonra Balat-Hasköy arasına yerleştirildi ve Karaköy-Eminönü arasındaki eski köprü yerine modern bir köprü yapıldı.

Şimdi bu modern Köprüde Birbirinden ünlü restaurantlar, Barlar ve Culuplar yerini aldı.

Bu mekanlara en yenisi ise MİOGALATA CULUP RESTAURANT  eklendi.

Alabildiğine uzanan deniz ve harkulade haliç,büyülü eminönü’nün Tarihi silüeti ve gerek altın eflatun günbatımlarında gerekse yakamozlu yıldızlı mehtaplı İstanbul gecelerinde Miogalata culub restaurant, müşterlerine gerçek bir göz ve kulak ziyafeti sunuyor. Zira mekan manzarasıyla sizi kendisine aşık ediyor..İstanbul’u panoramik olarak izleme fırsatı sunan Miogalata Culup rstaurant 250 metrekarelik iç 100 metrekarelik dış mekandan oluşuyor.
2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>